Ojciec Grzegorz Kramer dostał zakaz publicznego wypowiadania się oraz polecenie zlikwidowania kont w mediach społecznościowych.

O sprawie poinformował portal Nto.pl. O. Grzegorz Kramer został ukarany za swój wpis z wtorku – odnosił się w nim do kontrowersyjnej książki podpisanej przez kard. Roberta Saraha i papieża emeryta Benedykta XVI (media pisały o niej, że Benedykt XVI ostro sprzeciwił się Franciszkowi, stając bezkompromisowo w obronie celibatu; na Więź.pl komentował to Zbigniew Nosowski).

„Miał milczeć, a póki co, teraz zaczyna mówić. Jednak chyba lepiej, aby papieże umierali” – napisał na Twitterze o. Kramer.

Swój wpis szybko jednak usunął, a na własnej stronie grzegorzkramer.pl opublikował wyjaśnienia. „Przepraszam za to, że po moim emocjonalnym wpisie, niektóre osoby odniosły wrażenie, że życzę źle Benedyktowi” – dodał.

Jak powiedział w rozmowie z Nto.pl ojciec Jarosław Paszyński, socjusz ojca prowincjała Prowincji Polski Południowej, do której należy ojciec Kramer, „zabierając głos publicznie, trzeba ważyć słowa. Tu tego zabrakło. Ojciec Kramer oczywiście nadal może głosić Słowo Boże. Zakaz dotyczy działalności na gruncie mediów społecznościowych”.

O. Kramer dodaje jednak, że ma zakaz rozmów z mediami.

JH