To wyróżnienie dla całego zespołu POLIN, bo rzeczywiście prowadzimy – wydaje mi się najlepszy, a przynajmniej najbardziej popularny – program edukacji o Sprawiedliwych w Polsce – mówi PAP dyrektor Muzeum prof. Dariusz Stola.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, dyrektor Muzeum POLIN prof. Dariusz Stola, wraz ze swoimi zastępcami – Jolantą Gomulą i Dorotą Keller-Zalewską – otrzymali honorowe członkostwo w Polskim Towarzystwie Sprawiedliwych wśród Narodów Świata za „starania na rzecz zachowania pamięci o Sprawiedliwych”. Uroczystość odbyła się 7 sierpnia w warszawskim Hotelu Hilton. Odznaczenia wręczyła prezes PTSwNŚ Anna Stupnicka-Bando.

– Jestem zaszczycony i wzruszony, ale rozumiem, że to wyróżnienie dla całego zespołu Muzeum POLIN, bo rzeczywiście prowadzimy – wydaje mi się najlepszy, a przynajmniej najbardziej popularny – program edukacji o Sprawiedliwych w Polsce – powiedział PAP dyrektor Muzeum POLIN prof. Dariusz Stola. – Sprawiedliwi na to zasługują. Zasługują na prawdę – a to, co mówimy jest prawdziwe. To nie jest propaganda, to nie jest pudrowanie, bo wojna to jest czas straszny. Wojna to jest taki test dla charakterów, w którym tylko niewielu zostaje bohaterami, bo trzeba pamiętać, że bohaterowie zawsze są nieliczni – dodał.

DJ