Laboratorium WIĘZI

Laboratorium „Więzi” to chrześcijański, niezależny i interdyscyplinarny think tank środowiska skupionego wokół kwartalnika „Więź” i serwisu publicystycznego Wiez.pl. Jako Laboratorium „Więzi” organizujemy konferencje, seminaria i spotkania na ważne tematy dla Kościoła, Polski i świata. Siłą napędową naszego ośrodka jest Zespół Laboratorium „Więzi”, w którego skład wchodzi ponad 60 osób: naukowców, ekspertów, analityków, twórców oraz publicystów zaangażowanych w poszerzanie naszego rozumienia świata.

Projekty

Korzenie

Korzenie to edukacyjny projekt Laboratorium „Więzi” skierowany do księży, seminarzystów i katechetów, pogłębiający wiedzę o żydowskich korzeniach chrześcijaństwa i współczesnym nauczaniu Kościoła katolickiego o Żydach i Judaizmie.

Koordynatorka projektu: Agnieszka Magdziak-Miszewska

Więcej

Oczyszczalnia

„Oczyszczalnia” to cykl kameralnych spotkań o charakterze seminaryjnym, poświęconych ważnym dla Polski problemom. W projekcie uczestniczą przedstawiciele Zespołu Laboratorium „Więzi”, jak również zaproszeni goście z ośrodków eksperckich, akademickich, think-tankowych, dziennikarskich i politycznych.

Nazwę projektu zaczerpnęliśmy od miejsca spotkań, czyli podwarszawskiego ośrodka konferencyjnego Stodoła Wszystkich Świętych zwana Oczyszczalnią. Spotkania w Oczyszczalni mają charakter pozapartyjny i międzyśrodowiskowy.

Koordynator projektu: Jacek Cichocki

Więcej

Pogoda dla populistów

Żyjemy w czasach dobrych dla populistów. Dlaczego populiści odnoszą dziś sukcesy? Jak skutecznie odpowiedzieć na populistyczne tendencje w polityce? Czy liberalna demokracja zdoła się obronić? Czy współczesny populizm jest tylko prawicowy? Czy populizm to zjawisko wyłącznie negatywne?

Populizm to problem ogólnoświatowy. W kwartalniku „Więź” nr 1/2018 piszą o nim autorzy z Austrii, Holandii, Niemiec, Serbii, Włoch i Polski. W tym miejscu przedstawiać będziemy Państwu stopniowo kolejne teksty analizujące współczesne populizmy.

Więcej

Akademia Miasta i Państwa

Akademia Miasta i Państwa to projekt edukacyjny dla osób zainteresowanych sprawami publicznymi. Misją AMiP jest wspieranie i promowanie dialogu społecznego poprzez rozwój kompetencji jego uczestników. Program Akademii przygotowany przez znakomitych ekspertów w swoich dziedzinach poruszał będzie tematy związane między innymi z finansami publicznymi, dialogiem społecznym, funkcjonowaniem rynków czy komunikacją z obywatelami.

Koordynator projektu: Zbigniew Derdziuk

Więcej

Click edit button to change this text.